1/ Titulok článku znie: "Usiluje sa Fico o korporativistický štát?" - Ďalej v texte sa potom popisujú jednotlivé typy korporativizmu a ktorá z nich najviac zodpovedá súčasnej vláde. Titulok teda mal byť skôr "O aký typ korporativistického štátu sa usiluje R. Fico?"
2/ Re: "To by teda viac zodpovedalo štátnemu korporativizmu juhoamerického typu, keď štátna reprezentácia vnucuje svojim sociálnym partnerom vlastnú predstavu o svojich záujmoch a očakáva od nich, že ju odobria. A to, ako sa vyrovnáva s tlakom „veľkých hráčov“ z pozadia, sa odohráva kdesi mimo verejne prezentovanej politickej scéne." - No a ? Korporativizmus tu máme po celý čas od r. 1993. Všetky politické strany od ovtedy tlačia do vlády iba kvôli privatizácii a kvôli možnosti mať dosah na finančné injekcie od korporácií, pre ktoré by vybavovali zákazky. Vládne strany nadsadzujú ceny vopred určeným víťazom a potom zo zvyšku berú provízie. To ste si za 20 rokov nevšimol ?
Takže korporativistický štát tu bude vždy, pokiaľ tu budú vládnuť súkromné záujmy. To ale neznamená, že tu nemôže vládnuť právo a spravodlivosť a poriadok. Je to len na nás - prostých občanoch. Korporácie za základné ľudské práva práva ľudu podľa Charty OSN bojovať nepôjdu.
Ešte