Slovenskí odborári majú za sebou ďalší z protestných pochodov, ktorý isto považujú za úspech. V jednom bode oprávnene - podarilo sa im opakovane donútiť premiéra, aby na ich protest reagoval nevhodným spôsobom. Správne síce povedal, že odbory bránia vláde plniť si ústavné povinnosti, ale dôvetky o platoch odborových bossov boli zbytočné. Neplatí ich totiž ani on, ani štát.
Vďaka Lengyelovej televízii však mohli diváci v priamom prenose sledovať nerešpektovanie a neúctu k zákonom vrátane porušovania základných práv. Podľa slov policajnej hovorkyne „demonštrantom nebolo povolené len zvláštne užívanie komunikácie“. Prečo potom polícia obmedzovala užívanie komunikácie tým, ktorí povolenie majú, však nepovedala. Takéto pochody v špičke pracovného týždňa pritom zákon dovoľuje aj zakázať.
Zhromažďovacie právo patrí k základným ľudským právam. Nepodlieha povoľovaciemu, ale iba oznamovaciemu režimu. Zhromaždenie možno však aj zakázať, aj rozpustiť. Požadované podmienky - existencia zákona, ochrana verejného poriadku či ochrana práv a slobôd iných - boli splnené. Dôkazom boli dopravné zápchy, nedodržiavanie grafikonov MHD, ktoré môžu viesť aj k značným finančným stratám, keď si cestujúci uvedomia, že nie sú povinní v takom prípade kúpiť si alebo označiť lístok. Šéf odborov označil rozhodnutie magistrátu za politické a vyhlásil, že odbory prípadnú pokutu zaplatia. Isteže, také aj bolo - ak primátor alebo poslanci nedokážu v meste udržať poriadok a budú väčšine ľudí strpčovať život, ich kariéra sa skončí v nasledujúcich voľbách.