Autor je hudobník, skladateľ, dirigent, riaditeľ SOZA
Dňa 13 apríla 2016 bol v sekcii Komentáre internetového vydania Denníka SME zverejnený článok s titulkom „Vracajú nás kvóty do totality?“.
Autor článku Štefan Danko v ňom o. i. tvrdí: „Povinnosť hrať za socializmu viac slovenskej hudby aj vtedy vyhovovala zámerom domácich autorov, ktorí si cez Zväz skladateľov, SOZA a ÚV KSS vybavili, aby sa z rozhlasu a verejnej produkcie nahlasovalo čo najviac ich skladieb.“ Toto vyjadrenie je nepravdivé a zavádzajúce.
Slovenský ochranný zväz autorský pre práva k hudobným dielam (SOZA) je nezávislé neziskové občianske združenie, ktoré vykonáva medzinárodné štandardy výberov autorských odmien pre autorov hudobných diel v súlade s oprávnením Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.
SOZA je súčasťou európskych a svetových združení organizácií kolektívnej správy ako CISAC, GESAC a pod. a okrem domácich autorov zastupuje aj vyše milióna autorov z celého sveta. SOZA z podstaty svojho postavenia, ako aj činnosti nemala a nemá k dispozícii nijaké opatrenia ako "vybaviť, aby sa z rozhlasu a verejnej produkcie nahlasovalo čo najviac skladieb domácich autorov“.

Diskutované kvóty hranosti domácej tvorby sú štandardným, legálnym a legitímnym mechanizmom, ktorým si mnohé štáty zabezpečujú kontinuitu a rozvoj národnej kultúry na svojom území.
Sú jedným z kľúčových mechanizmov na rozvoj národného povedomia, jazyka, ako aj rozvoja domáceho kultúrneho a kreatívneho priemyslu.
Stanovovanie kvót vychádza aj z poznania praxe - elektronické médiá majú spravidla nadnárodných vlastníkov, ktorých záujmom primárne nie je rozvíjať domácu kultúru, ich legitímny záujem o je najmä ziskovosť fungovania obchodného modelu daného média. Preto sú kvóty - v štátoch, kde nedochádza k vyššej miere hranosti domácej hudby prirodzene - stanovené zákonnými úpravami.