Samozrejme, ponúka sa tvrdenie, že pozornosť upretá na to, kto ruku za kotlebovcov zdvihne a kto nie, len zohrieva teplotu verejnej diskusie.
Tí, čo tvrdili, že prezident mal ĽSNS pozvať do paláca, keďže šli do volieb legitímne a vyšli z nich s osempercentným mandátom, budú mať o dôvod viac pokyvovať hlavami, že Kotlebova strana zažíva šikanu verejnou mienkou.
"Čo zrazu všetci proti tomu Koltebovi máte? Asi vám stúpil na otlak!" vraví si nejeden pozorovateľ. Máločo ho rozkýva v presvedčení, že ĽSNS hrá podľa pravidiel a hlasy, ktoré burcujú na poplach proti fašistom v parlamente, vlastne iba faulujú v dohodnutej hre. Z priaznivcov Kotlebu sa tak paradoxne stávajú zápalistí stúpenci pravidiel a princípu fair play.
Nuž, keď vám padajú dobré čísla, budete nástojiť na tom, že pravidlá sú správne nastavené a treba hrať podľa nich aj ďalej. Ochotne zabudnete na to, že hru ktosi vymyslel za určitých podmienok a keď sa hráči dohodnú inak, bude sa hrať inak. Pretože nejde o nasledovanie magických úkonov s cieľom privolať dážď, ale o správu vecí verejných.

Zaujímavá je preto argumentácia tých, ktorí zdvihli ruku za nomináciu členov ĽSNS na čele parlamentných výborov. Kollárov Krajniak aj Sulíkova Kiššová použili rovnaké vysvetlenie: dohody sa musia dodržiavať.