Autor je komentátor SME a spisovateľ.
Vždy sa pozeraj na svetlé stránky života. Znalci a milovníci montypythonovského humoru nepochybne poznajú tento popevok i s jeho sarkastickým kontextom: v závere filmu Život Briana (parafrázujúceho a či parodujúceho život Ježiša Krista) si neznesiteľne optimistickú pesničku pospevujú odsúdení na krížoch.
S podobnou dávkou suchého britského humoru by sa dala pieseň zanôtiť Britom, ktorí ostali zaskočení svojím vlastným rozhodnutím v referende. A nakoniec aj šokovaným obyvateľom ostatných krajín.
Menovite Slováci zaujímajúci sa o verejné dianie mali v tesnom slede za sebou už druhú šancu prebdieť celú noc a sledovať vývoj pripomínajúci progresívnu paralýzu.
V marci to bolo sčítavanie hlasov v slovenských volebných okrskoch, keď bolo jasné, že ani rátanie v tých najväčších a najmestskejších nijako nezabráni tomu, aby sa do parlamentu nasúkali kotlebovci a kollárovci, zatiaľ čo sa do poslednej chvíle nenaškriabalo pár hlasov zúfalo potrebných, aby nevypadlo KDH ako štandardná strana.
Bruselská chamraď
Podobne mohol volič – namiesto hľadania pokladov v duchu ľudovej tradície – sledovať počas svätojánskej noci diagram na stránke BBC, na ktorom sa vytrvalo nakláňala rovnováha v prospech „leave“.
Birmingham – leave.
Dudley – leave.
Či ten anglický pes nie je zakopaný aj v tom, že „leave“ je jednoslabičné slovo a lepšie znie, aj sa lepšie pamätá, než dvojslabičné „remain“.