Pokračovanie tejto vlády je nepochybne dobrá vec. Dobrá v zmysle zachovania profesionálnej tváre slovenského predsedníctva v Rade EÚ v najbližších niekoľkých mesiacoch. Ale pokračovanie je veľmi zlé pre budúcich niekoľko rokov.
Rozpad Siete a s ním spojená ochota udržať koalíciu pokope za každú cenu hrá priamo do karát Marianovi Kotlebovi a ďalším nepredvídateľným populistom.
V nedávnych rokoch sa v Európe aj v USA začala rozmáhať frustrácia z politiky a tradičných politických strán, lebo ľudia jednoducho neveria, že na ich hlasoch ešte nejako výrazne záleží.
Tradičné pravicovo orientované strany sa v sociálnej politike odklonili doľava, kým ľavicové sa v ekonomike priklonili doprava. Výsledkom môže – ale nemusí – byť dobrá politika. Problém je, že voliči si uvedomujú, že oni o takýchto odklonoch nerozhodovali a že už nevidia veľké rozdiely medzi konkurenčnými mainstreamovými stranami. Vo viacerých krajinách sa preto voliči začali búriť tým, že podporili strany extrémnej pravice i ľavice.