Vojenská politika USA v Sýrii za éry opatrného prezidenta Baracka Obamu sa prikrášlene nazýva „obmedzené zapojenie sa“ do konfliktu.
Po pondelňajších leteckých útokoch na humanitárny konvoj OSN, pri ktorých zomrelo nielen asi 20 civilistov, ale zrejme aj nádej na prímerie, sa táto politika znovu ukazuje ako márna.
Po piatich rokoch sýrskeho pekla dáva spojenie „obmedzene sa zapojiť do vojny“ rovnaký zmysel ako „trošku otehotnieť“.
Niežeby sa nedala pochopiť túžba Američanov zastaviť aspoň prílev zlých správ zo Sýrie, kde sa režimu Bašára Asada s podporou Iránu a Ruska za posledný rok podarilo otočiť prehranú vojnu a znovu podkúriť v pekle pre svojich občanov.
Preto sa stále chytajú slamiek, akými sú minulotýždňový plán ukončiť násilie v Sýrii a spolupracovať s Ruskom (!) v boji proti Islamskému štátu.