Udalosť týždňa I
Nové e-maily Hillary.
Nevedno, či i prokurátor Comey chce vstúpiť do dejín, či ho viedli iné motívy, ale zariadenie publicity o existencii – ani neprečítaných! – ďalších e-mailov Clintonovej z vyšetrovania úplne inej kauzy je bezprecedentný prelom vo volebných kampaniach.
Urobiť to jedenásť dní pred voľbami sa podobá len na spôsoby dôverne známe z karpatských demokracií. (Komu by sa tu zamarilo, že zverejnenie „hlasu podobného hlasu“ pred voľbami 2010 autor podporil, tak zásadná poznámka je, že noviny a prokurátor sú dve rôzne ustanovizne.)
Nový „dôkaz“, že „korupcia Hillary je taká rozsiahla, že nič podobné sme doteraz nevideli“ (Donald Trump), samozrejme, nedokazuje ani chlp korupcie, len toľko, čo už celé USA vedia - že Hillary bola bezpečnostná nihilistika.
Agentúry už korigujú 85- až 90-percentné pravdepodobnosti víťazstva Clintonovej do dramatickejších relácií.
Hrôza, že k najdôležitejšiemu zamestnaniu na svete sa dostane čistý blázon, je nám súdená až do sčítania hlasov.
Udalosť týždňa II
„Čoraz agresívnejšie prostriedky - propagandu, špionáž, subverziu a kybernetické útoky – využívajú ruské štátne orgány moci na presadenie svojej zahraničnej agendy v Európe i UK.“
V prvom interview, ktoré od založenia organizácie jej ktorýkoľvek riaditeľ poskytol, to vyhlásil terajší šéf MI 5 Andrew Parker.
Vysvetlenie prelomového kroku, že „v meniacom sa svete my sa musíme meniť tiež“, naliehavo pripomína, že pre budovanie dôvery a lojality spoločnosti musia tajné služby podstúpiť revolúciu v komunikácii.
Udalosť týždňa III
Kiska v Trende.