Odhliadnuc od jeho víkendového hysterického hašterenia s opozičným europoslancom Richardom Sulíkom je šéf parlamentu Andrej Danko bežný, až šedivý vták, akých máme na slovenskej politickej scéne neúrekom.
Lebo nič ho očividne neoprávňuje na takú vyspelú funkciu, akou predseda slovenského parlamentu určite je.
Čo inými slovami naznačuje, že niekto stojí za ním a že pán Danko možno nie je so svojím vlasteneckým osudom tak statočne osamelý, ako sa tvári.
No, ale kto to mohol byť, tí jeho tešitelia? Tak ako v kope mnohých iných prípadov sa to dá tušiť.
Lebo napriek tomu, že Slovensko je kresťanská krajina, jeho politici sú náchylní hrešiť presne tak, ako nás varoval Kristus. Napríklad popretím svojich sponzorov, tak ako Peter neslávne zaprel Ježiša.
A ozaj, na priamu otázku v apríli, či niečo spája podnikateľa Antona Siekela s financovaním SNS, nájdeme odpoveď pána Danka, že „sú to absolútne hlúposti“. I keď vzápätí dodáva, že ako advokát, „pozná takmer každého v Bratislave“.