Všeobecné konštatovanie by mohlo vyzerať nejako takto: odhad, že Donald Trump verejne hovorí pravdu (alebo aspoň polopravdu) založenú na faktoch, smeruje takmer k nule.
Napriek tomu jeho tvrdenia o nejasnom pôvode hackerov útočiacich na legitimitu amerických prezidentských volieb a o chýbajúcich jednoznačných dôkazoch nie sú úplne scestné. Akurát sú chybné.
Z povahy útokov na internete nikdy nebudete mať nespochybniteľný dôkaz, kto je naozaj útočníkom – nespochybniteľný v tom zmysle, že budete jednojednoznačne vidieť osobu X trebárs z ruskej vlády, ako vykonáva útok Y na americké databázy. Ak teda nie je dotyčný úplný amatér.

Rôzne útočné nástroje, nakazené siete počítačov a kusy kódu totiž používajú nadšenci, zločinci aj štátne kyberjednotky a na internete pritom nie je ničím príliš zložitým zakrývať svoju identitu alebo maskovať sa za kohosi iného.
To, že niekto používa rovnaký softvér a rovnaké metódy útoku ako hackeri spájaní s nejakým štátom, ešte neznamená, že sám štátnym hackerom je. Preto ani FBI nepriniesla (a možno ani nemohla priniesť) vo svojej zverejnenej technickej správe jasné dôkazy, že útoky nariadil sám Putin.