com koalície. Proces privatizácie Dudiniec sa začal po tom, ako rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR bol zrušený š. p. Slovenské liečebné kúpele Dudince a vznikla akciová spoločnosť Honttherma. Výška jej základného imania predstavovala ku dňu vzniku 100 361 000 korún, čo je 100 361 akcií na doručiteľa v hodnote 1000 korún. V založenej akciovke boli 3 percentá akcií pridelené RIF, 16 percent do kupónovej privatizácie, 20 percent do fondov zdravotnej poisťovne, 10 percent získalo bezodplatným prevodom akcií na obec mesto Dudince a 51 percent akcií mal na základe rozhodnutia príslušného štátneho orgánu získať vopred určený vlastník.
Po zrušení kupónovej privatizácie mal vopred určený vlastník 51 percent akcií získať aj 16 percent akcií z kupónovej privatizácie, čím by sa so 67 percentami akcií stal majoritným vlastníkom kúpeľov. O odkúpenie tohto majoritného podielu akcií sa uchádzalo viac subjektov, medzi nimi aj zamestnancami kúpeľov založená spoločnosť s.r.o. SpaTour. Za predsedu jej predstavenstva bol zvolený Ing. Pavel Józsa, inak aj predseda predstavenstva a. s. Honttherma. SpaTour spĺňala všetky náležitosti na privatizáciu kúpeľov a do termínu stanoveného Fondom národného majetku (6. júl 1995) podala záväzné privatizačné rozhodnutie. V tomto období však do celej privatizácie zasiahli iní prominentnejší záujemcovia. FNM zrazu na poslednú chvíľu zmenil podmienky privatizácie, o ktorú sa už nemohla uchádzať eseročka, ale akciová spoločnosť. Rozhodnutím FNM teda 67 percent akcií kúpeľov pripadlo do vienka a. s. SpaNovum z Bratislavy, ktorá bola účelovo založená až 4. októbra 1995, teda po termíne, do ktorého mali uchádzači zasielať na FNM záväzné privatizačné projekty. Konateľom tejto spoločnosti bol ten istý P. Józsa, ktorý už v prípade dudinských kúpeľov figuroval v dvoch iných funkciách. FNM prisúdil kúpele akciovke SpaNovum napriek tomu, že podľa obchodného registra jej základné imanie predstavovalo len 1 milión korún, čo je necelá stotina z ceny privatizovaných kúpeľov. P. Józsa sa touto aktivitou dopustil ako predseda predstavenstva spoločnosti s.r.o. SpaTour porušenia Obchodného zákonníka v paragrafe 136, ktorý hovorí, že nemôže pôsobiť proti záujmom organizácie, ktorú zastupuje. V prípade privatizácie kúpeľov v Dudinciach tak P. Józsa urobil, pretože v prospech účelovo založenej a. s. SpaNovum poškodil SpaTour, spol. s r. o.
V predstavenstve a. s. SpaNovum figurujú len traja ľudia, no za jej skutočných vlastníkov je považovaných päť osôb z najvyšších politických kruhov blízkych HZDS. Predseda predstavenstva P. Józsa je zhodou okolností švagrom ministra Jozefa Zlochu, členka predstavenstva SpaNovum Jana Štúberová je sestrou poslanca NR SR za HZDS Ľ. Novotného. V dozornej rade spoločnosti je zhodou okolností aj istý M. Klempai z D. Kubína, švagor ďalšieho ministra - Ľubomíra Javorského. Figuroval v nej aj O. Štefík z Bratislavy, v minulosti blízky spolupracovník poslankyne I. Belohorskej.