Maskované komando v kuklách napadne ministerstvo zahraničných vecí. Vlámu sa do kancelárií, vovalia sa do archívu, prehrabú kartotéky a začnú kopírovať dokumenty - chcú vedieť, ako fungujú spojenectvá, kde a aké sú základne, ale aj aké klebety sa rozprávajú po chodbách, kto koho nemusí a kto koho ohovára.
Ich identita je viac-menej jasná a zo stôp ľahko čitateľná: organizácia, postup práce, nástroje, metódy i tajné informácie spravodajských služieb hovoria jednoznačne. Toto bol útok štátnej jednotky, štátu na iný štát.
Asi si podobnú situáciu viete predstaviť a zrejme si dokážete predstaviť aj tie následky, keby sa ruská (americká, britská, čínska...) ozbrojená jednotka vojakov producírovala archívmi cudzích krajín.
Dnes sa síce podobná situácia neodohráva v kamenných budovách, každý deň sa však útok stane v prostredí internetu. Prebieha tam globálny súboj a (štátni) hackeri sú len jednou z jeho súčastí.

Zbraňami tejto hybridnej vojny sú aj falošné správy a konšpirácie šírené armádou trollov, robotov a propagandistických webov vrátane tých na Slovensku. Dnes už - zväčša - nepotrebujete tanky v uliciach, pretože sa nebojuje o domy a štvrte.