SME

Tak už to konečne urobte, nech sa tu dá žiť

Mečiarove amnestie omilostili celé 90. roky, grázlov, aj hrdzavé ploty ukradnutých fabrík a ľudí, čo v nich prišli o prácu.

Ilustračné foto (Zdroj: Archív/TASR )

Postávali v prvých Nike Air Max pred Pasienkami – kto si na ne ešte pamätá – pred vyšinutými mítingami predsedu s hlasom Fantomasa a pre ľudí pozvážaných autobusmi sledovali, kto prichádza.

Vtedajší siskári čerstvo nabratí z prvých kartelov a gangov, poslední členovia strany alebo prví členovia nových strán, s mobilmi v kufríkoch a letákmi s reklamami na kurvy v Celentano na Jaskáči, kúsok od miest, kam sme chodievali zo školy robievať herbáre.

Vyjazdené služobné BMW, čo vyzerali ako albánske fejky, predaj tureckého zlata na metre v K-Marte a zelené saká s kvetovanými kravatami, v kultúrnych domoch, v televíziách, prvé vodné skútre na Guláške, slalom bravčových hláv medzi plavcami a Mehrwertsteuer.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Viac podobných článkov nájdete na SME+. Vznikajú vďaka vašej podpore. Ďakujeme.

Takto vyzeral štát, keď organizovali štátny pohreb svojmu treťotriednemu služobníkovi, takto vyzeral štát, keď vychádzala Zmena, keď začali mať prvé texty o Havlových krátkych slobodomurárskych nohaviciach a B´nai b´rith sa stretol s Mečiarom a ten predtým kričal na Markuša z Matice a dokonca si vtedy vyslúžil pochvalu, lebo sa zdalo, že bránil republiku, no bránil iba seba, právnik z Nemšovej, „otec štátnosti“, ku ktorej sme sa nemohli vyjadriť v referende.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Milan Kňažko chodieval s nálepkou SQ na aute (malo to znamenať Slovensko), pálili sa vatry zvrchovanosti, prišlo Kenvelo a návrat do európskej civilizácie sa vzďaľoval.

On v nás vybudoval nedôveru k štátu, on potvrdil podozrenie, že štát je svojim občanom nepriateľom, že my nie sme štátom a spoločnosťou, ale oni sú. Amnestiami rozdelil štát na sto ľudí a zvyšok.

Takto vyzeral štát, ktorý založili pre seba, tak vyzerala ich tajná služba a televízia, ale svet im tlieskal, lebo vraj, však sme sa nepovraždili ako tí nešťastní Srbi a Chorváti, boli sme príkladom, lebo vtedy stačilo, že sa ľudia nezabíjajú.

Zabíjalo sa aj tak

Lenže zabíjali sa. Kdesi v Dunajskej Strede našli odrezanú hlavu v kvetináči roky predtým, ako to začal robiť Islamský štát, vo Fontáne vystrieľali pápayovcov, na Seneckých jazerách, na Domaši, na Šírave vznikali búdy s pečenými rybami, prekládkami heroínu, na letisku sa pracovalo každú noc, prichádzali zásielky z Kolumbie a Ghany, a mizli kúpele a fabriky, fungovali Martinka a Rezeš.

Niektorí spáchali samovraždu, iní sa zbláznili a jedného uniesli a vyložili v Rakúsku, pod bilbordom miestnej banky, Slováci, ponúkame vám valutové účty.

Kupovali sme si fačko a Old Spice, a Kováč mladší zapletený do akéhosi biznisu dostal elektrinou do gulí a dve fľaše whisky.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

A hovoril sa vtedy vtip, že zobudia ráno predsedu a vravia mu, uniesli mu syna, a on že, a už je pol štvrtej?

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C4UYB na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.

Autorská strana

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu