Richter pokračuje, Čistý deň má akreditáciu, Kollár ďalej koketuje. Jana Kiššová už aj ohlásila, čo bude v kauze Čistý deň nasledovať. Po tom, ako premiér bránil ďalšieho ministra vlastným telom a nazval Blahovej parlamentnú reč „babskými táraninami“, jej stranícka kolegyňa Kiššová sa spýtala: „Čo je za tým?“
A hneď aj usúdila, že „sme svedkami niečoho veľkého, čo sa postupne vyplavuje a čoho sa premiér bojí“.
Všetko by bolo v poriadku, keby toto bol úvod, po ktorom poslanci predstavia dôkazy, aby sme aspoň vedeli, či tým „veľkým a silným“ je Godzilla, alebo čosi viac z tohto sveta.
Navyše hromadenie dôkazov malo predchádzať odvolávacej ceremónii v parlamente. A ideálne, celý prípad mal prejsť do rúk aktivistom, ktorí nie sú na veci politicky zaangažovaní.

Dobre, úprimnú snahu poslankyne Blahovej možno odčítať aj voľným okom. Ale jej predčasne vypustený blog hnal celú kauzu od jedného zistenia k druhému a spájal zlyhania jednotlivcov – sex na rozlúčku – so systémovými chybami zariadenia – zoznam poskytla aj Dubovcová.
Dostali sme zmes narýchlo prinesených svedectiev premiešaných s auditom zariadenia a ponosami na celý sektor práce. Chybou ministerstva bolo urputné udržiavanie Čistého dňa v zóne normálnosti: akože sa nič až také neobvyklé nedeje.
Tento necitlivý tón udala Tomanová ešte v začiatku kauzy. No človeku so sporiadaným životom a nudnou prácou, ktorý nerozumie drogám a tobôž nie odvykačke, naskočia zimomriavky pri opisovaní metód zariadenia.