Spojené kráľovstvo sa podľa všeobecnej predstavy vyhýba väčšiemu zlu, súdiac z informácií, ktoré unikli z katastrofálneho minulotýždňového stretnutia britskej premiérky Theresy Mayovej a prezidenta Európskej komisie Jean-Claudea Junckera v jej londýnskom sídle na Downing Street.
Juncker údajne po neformálnych rozhovoroch o odchode Británie z EÚ tvrdil, že je teraz „desaťkrát skeptickejší než predtým“ a že Mayová „žije v blude a v paralelnom vesmíre“.
Na druhej strane premiérka sa zmohla len na chabé popretie, že tieto chýry sú „bruselskými klebetami“ a že Juncker vraj zistí, že ona dokáže byť „čertovsky tvrdá žena“. Čo nie je veľmi povzbudivé.

Problémov je tu veľa – a sú vážne. Počnúc mocou britských bulvárnych novín, ktoré aj pri klesajúcom náklade stále dychtivo čítajú ľudia na britskom vidieku, kde žijú jej pracujúci voliči, podporujúci brexit.
Mayová sa má na pozore, aby si bulvár nepohnevala a aby nenamieril svoju fanaticky probrexitovú žlč proti nej, čo je zrejme dôvod, prečo zaujala také absurdné postoje ako popieranie, že by Spojené kráľovstvo dlhovalo vôbec nejaké peniaze EÚ, nehovoriac už o šesťdesiatich miliardách eur, ktoré si Brusel mieni vybrať.