Ako sme už počuli, návrhy SNS sú častokrát len zaprášené recepty Smeru vrátené do obehu. Nezdá sa, že by SNS mala v sociálnej oblasti kapacitu ponúknuť čosi, čo aj komunikuje so súčasnosťou.
Súčasnosť ale prinavrátila témy vlastenecké a národné, SNS v tejto veci nemusela urobiť nič, len byť po ruke voličovi.
Na ich šťastie, Smer upustil od proklamovaného národného piliera, preč sú opulentné odhaľovačky Svätopluka v štýle vystúpenia v Eurovízii. Počuli sme v poslednom čase viac o predsedníctve, brexite a jadre; prifukovanie národného sebavedomia sa teraz deje skôr cez ekonomické výsledky a povzbudzovanie opatrného slovenského európanstva.
Tu sa pre SNS otvára priestor, ktorý si môže zdobiť a hýčkať – napríklad ako v príhovore Danka k Hurbanovmu 200. výročiu. Danko sa už pred časom ukázal ako milovník formalít, keď predviedol uniformovanú stráž v NR SR. Zjavne zastáva teóriu, že keď budovu natrieme, hneď ide o vážnejšiu inštitúciu.
Pokračovanie s disciplinovaním poslancov bolo už spornejšie a premena seba samého na inštitúciu – cez výložky – sa vyslovene nepodarila.

Takto nešťastne tiež vztiahol odkaz Hurbana na seba a svoje vojničky, keď odkázal ľudu „aby sme sa nesmiali jeden druhému z toho, kto ako vyzerá, či mu ujde myšlienka, slovo, ale aby sme sa povzbudzovali, aby sme sa nedeptali, aby sme neheroizovali šialencov.“