Udalosť týždňa
Ekumenik Trump.
Rijád - Jeruzalem - Rím je najsymbolickejšia trasa, ktorou sa chcelo vyjadriť veľa pozitívneho, ale prvým dojmom je najmä zmätok. (Ak nie iba zmätok.)
Ceremoniálne skrumáže a pendlovanie medzi sakrálnymi miestami v Izraeli boli Trumpovou – isteže nie prvou – lekciou z reálpolitiky, keď naplno precítil, že všetkým pánom (Bohom) sa nedá naraz zavďačiť.
“Kto na Slovensku nevie, čo je Kajínek, o veľa neprišiel, ale z Mírova vykročila do bieleho dňa áčková celebrita.
„
Kultivovanie saudskoarabského vzťahu je v poriadku, ale bez jasného (rukolapného) tlaku na šejkov, aby zakrútili krkom domácich sponzorov islamského teroru, sa stomiliardový zbraňový biznis – to je to, čo Trump vie – môže zvonka javiť len ako zvlášť perfídny obchod.
Len na odľahčenie: Na rozdiel od nášho výboru pre nezlučiteľnosť funkcií (Kiskova dcéra), to jediné, čo sa proti Trumpovi v Kongrese ešte nevyšetruje, je, že v Air Force One s ním leteli Melania aj Ivanka.

Udalosť II
Manchester.
Druhý najväčší teror v Británii (po Londýne 2005) má na rozdiel trebárs od „westminsterského kamionistu“ (marec) strategické parametre.
Počet obetí a veľa detí medzi nimi zasieva emócie strachu, čím demoralizuje verejnú mienku a navádza ju vnímať štát ako bezmocný a neschopný obrany.
Nesporná pravda, ktorá je relevantná, že je nemožnosť zabrániť všetkým útokom, sa v hysterickej debate vyprázdňuje na klišé podobné patetickým výzvam typu „teroristi nezmenia náš spôsob života, hodnoty...“.
Rôzne ohlasy a vyšetrovanie nasvedčujú, že z tragédie vyjde Británia skôr posilnená než oslabená.
Udalosť III
Trump v Bruseli.
Detaily nestíhame.
Udalosť SR
Atlantický wakeup.