Sledovať verejné vypočutie kandidátov na šéfa/šéfku verejnoprávnych médií je udalosť pre skutočných fajnšmekrov.
Tento ročník je tak trošku sklamaním, pretože exotov sa prihlásilo relatívne málo. Keďže poobedňajší kandidáti nemajú žiadnu šancu (ale ak náhodou niekto z nich vyhrá, tak na tomto mieste doplním šoknutého smajlíka), rozhodovať by sa malo medzi prvou štvoricou, ktorá sa v utorok predstavila na mediálnom výbore a vďaka internetu celému svetu.
Aj holé zadky boli lepšie
Fedor Flašík ukázal, že nepatrí do starého železa. To sa totiž dá ešte roztaviť a znovu použiť, čo nie je prípad najpreceňovanejšieho marketéra v histórii slovenskej reklamy. Frázy, ktoré omieľal ("potrebujeme zadefinovať verejnoprávnosť", "nebudeme sa riadiť peoplemetrami"), patria k tomu najhoršiemu klišé, ktoré sa na voľbe šéfa RTVS dá počuť.
Možno jeho projekt v písomnej podobe dokáže ohúriť viac - veď napokon Karol Farkašovský, ktorý vo svojich moderátorských časoch dokázal aj správu o tej najväčšej prírodnej katastrofe podať ako audiovizuálne válium, označil Flašíkov projekt za revolučný.
To, čo Flašík predniesol v rámci svojej štvrťhodinky verejnoprávnej slávy, však bol čistý amaterizmus.

Ruttkayove prešľapy
Michal Ruttkay, ktorý je podľa niektorých politických zdrojov kompromisným kandidátom koalície, to na prezentácii aj v projekte pokazil. Na národne cítiacich poslancov vytiahol toľko cudzích slov, že museli mať po celý čas zimomriavky. Také tie, keď človek po prvýkrát v živote vidí Votrelca.
Okrem toho, že celý čas točil o tvorbe "contentu", jeden z poslancov sa ozval, keď v projekte zbadal slovo "big data". Veľa Slovákov totiž nemusí vedieť, čo je to big. Slovenské školstvo skutočne potrebuje reformu.
To najhoršie, čo mohol Ruttkay spraviť - pretože z jeho prezentácie a projektu bolo zrejmé, že úplne nechce prizabiť svoju profesionálnu česť v tomto divadle - bolo, keď uviedol, že "spravodajstvo pod mojím vedením zostane naďalej nestranné a vyvážené".