Kým vyjednávači čakajú na začiatok ďalšieho kola rozhovorov o brexite koncom tohto mesiaca, otázka čo vlastne Veľká Británia chce od svojho odchodu z Európy a čo z toho asi dostane, vedie k divokým špekuláciám.
Noviny Guardian, ktoré sú na čele médií proti brexitu, tvrdia, že druhé referendum o tejto otázke „teraz vyzerá čoraz pravdepodobnejšie“, čo je evidnetne proti záverom konzervatívneho poslanca Daniela Hannana.
“Až do júnového hlasovania udávala stratégiu malá skupinka byrokratov verných Mayovej, ale odvtedy ju diktuje prakticky každý, kto má funkciu a mikrofón. Takže je to vlastne rozrobený projekt a zmätok je celkom reálny.
„
Vo svojom nedávnom komentári v New York Times Hannan tvrdí, že brexit už teraz hojne vytvára „dobré správy“, hlavne v ekonomike, čo však potláčajú nepriateľskí prívrženci zotrvania, ktorí „vykresľujú brexit ako nativistický a protekcionistický jav“.
Túto teóriu o suppressio veri tiež využíva na vysvetlenie doterajšieho chaotického správania Británie pri brexite (zbabrané voľby, čo stáli konzervatívcov väčšinu, zvraty v oficiálnych vyjednávacích stanoviskách Británie, nepripravenosť kľúčových vyjednávačov na stretnutiach, a podobne) ako súčasti „prefíkaného plánu“.
Ním Briti údajne hrajú o čas a potom sa v poslednej chvíli vytasia so zoznamom bystrých návrhov, ktoré využijú vnútorné rozkoly Európskej únie.