Bez ohľadu na to, čo si človek pomyslí o hrozbe amerického prezidenta Donalda Trumpa, že spustí „oheň a zlobu“ na Severnú Kóreu, zavádza nás to na novú cestu konfliktu s vedením v Pchjongjangu. Kam teda táto cesta vo finále vedie a ako sa ňou dostať bezpečne do cieľa?
Z krátkodobého hľadiska je pravdepodobné, že režim Kim Čong-una sa bude naďalej Trumpovi vysmievať a ironizovať ho, lebo už mávli rukou nad jeho grandióznou hrozbou ako nad kopou nezmyslov.

“Pre Ameriku by stiahnutie sa z regiónu, ktorý formovala 75 rokov, znamenalo očividný výsmech Trumpovmu chvastaniu sa, že urobí krajinu opäť veľkou.
„
Prekročili jeho neuvážlivo nakreslené hranice, keď pohrozili, že zhodia štyri rakety do vôd okolo Guamu, najzápadnejšieho územia Ameriky v Tichomorí. V komiksovej atmosfére tejto krízy sa režim vyjadril, že Trump začína „liezť Severnej Kórei na nervy“.
Amerika má iba málo možností – môže sa buď dopustiť kolosálnej hlúposti a morálnej ohavnosti prvého úderu, alebo sa môže pokúsiť reagovať na kroky Pchjongjangu racionálnejšie, napríklad zostreliť (alebo hanebne minúť) každú ďalšiu raketu, ktorú Kórea vypustí v južnej Ázii.
Trump môže tiež, povedzme, len pokračovať v táraní s Kim Čong-unom v rámci toho, čo istý liberálny časopis skritizoval ako „desivú os idiocie“.