SME
Utorok, 4. október, 2022 | Meniny má František

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov a života nás ničí, z nej pramenia spoločenské nedorozumenia.

(Zdroj: SME/Jozef Jakubčo)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Aha, takže to je výhra, 900 eur mesačne v sklade Amazonu pri diaľnici, pardon, zabudli sme sa na bonusy, tie sa síce nezapočítavajú do dôchodku, alebo životné poistenie v hodnote koľko, pár desiatok eur?

Ak sa ti nepáči a si napríklad pre priemysel nepoužiteľná slovenská spisovateľka a nikoho nezaujíma, že šíriš kvalitnú literatúru v zahraničí, môžeš nastúpiť do nejakej okresnej knižnice, pri polovičnom úväzku dostaneš pekných 380 eur, za ktoré môžeš pozvať jedného Bžána na jeden koňak. Možno.

Viac podobných článkov nájdete na SME+. Vznikajú vďaka vašej podpore. Ďakujeme.

No a nedostali sme liekovú agentúru, lenže nie preto, že sa proti nám všetci sprisahali, ako si myslel Machala, údajný autor legendárneho Dankovho prejavu v Moskve, ako rozhodcovia proti Saganovi alebo západoeurópské štáty proti Bratislave.

Nie, nedostali sme ju, pretože sme len pred pár mesiacmi chceli ukradnúť totálne na praslavianskeho sedláka tristo mega na vedu a dnes nám zubári obstarávajú transportéry.

Čo je dôstojný príjem?

Nikto nám nerobí zle, nikto nemá temný úmysel zabrániť všetkými silami rozvoju slovenskej vedy a priemyslu, robíme si to my sami, tretie desaťročie konšpirujeme sami proti sebe, presnejšie, niektorí politici proti občanom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Pretože existuje fatálny vzťah medzi slobodou, demokraciou a nízkou životnou úrovňou a prosperitou. Neexistujú slobodné a zároveň chudobné krajiny s chudobnými občanmi a neexistujú prosperujúce diktatúry alebo aspoň autoritatívne režimy, ktoré by dokázali zabezpečiť obyvateľstvu dôstojný príjem.

No a dôstojným príjmom nie je hangár Amazonu v krajine, kde Amazon vlastne ani nie, ani plat tisíc eur v Jaguari pre ľudí, ktorí budú montovať prémiové auta, ktoré si zjavne nikdy nebudú môcť kúpiť.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Peter Schutz.

Taký pohyb v ruskej spoločnosti nebol minimálne od perestrojky.


10 h

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! - Györe).


10 h
Peter Tkačenko

Pri bezpečnosti sa treba zamerať na rutinu, nie extrém.


10 h
Zuzana Kepplová

Jeho francúzske bývanie sa symbolom nestane.


11 h
SkryťZatvoriť reklamu