ho zákona - Šírenie poplašnej správy - čo by mohlo znamenať, že sme práve zverejnili závažný dôvod na to, aby sa niekto nezahrával s obyvateľstvom tejto krajiny.
Napriek všeobecnému názoru, milý čitateľ, nemám na mysli toľko pretriasané ohrozenie V. M. - ale slová štátneho tajomníka ministerstva financií P. Staněka pre denník Národná obroda: "Analýzy ministerstva financií signalizujú, že takýto vývoj v podobe menovej krízy sa môže v SR prejaviť už v marci či v apríli." Asi nie je veľa štátnych úradníkov, ktorí vedia o ekonomike Slovenska viac ako práve tento štátny tajomník (zrejme viac vedel jeho bývalý nadriadený S. Kozlík - ale ten sa namiesto poplašných správ bude na mítingoch venovať pozitívnym správam o slovenskej ekonomike v drese podpredsedu HZDS). Práve o to je vystupovanie štátneho tajomníka závažnejšie a zarážajúcejšie - akoby nevedel, že najrýchlejšou cestou k devalvácii či menovej kríze je zverejňovanie podobných správ.
Ak vlani avizoval predseda vlády útok zahraničných finančných inštitúcií na slovenskú menu a spájal ju s protislovenskými aktivitami opozičných strán, mohli sme sa - ako obyčajne v takýchto prípadoch spájaných s predstavivosťou V. M. - iba pousmiať. Ak rakúsky denník Die Presse uverejní analýzu, z ktorej vyplýva, že Slovensko žije nad pomery a slovenská koruna zostáva pod devalvačným tlakom, možno si túto analýzu aj nevšimnúť. Ak však štátny tajomník hovorí o rizikovom rozpočtovom hospodárení, o prepade ziskov z exportu a neschopnosti podnikov a následne bánk splácať zahraničné úvery, o neodvádzaní daní právnickými osobami, o nevhodnom zákone o revitalizácii podnikov, o kritickej situácii Sociálnej poisťovne, o menovej kríze už o dva či tri mesiace, buď precitol priskoro (ak chce vo svojej funkcii zostať), alebo prineskoro (lebo o týchto problémoch hovoria experti opozície už niekoľko rokov). Alebo chce nasledovať svojho bývalého šéfa.