špecialistov na masové dezinformácie, aby tému atentátu živili sami. On osobne sa k tejto téme vyjadril v televíznej relácii Ako ďalej, pán predseda vlády? pomerne zdržanlivo - zatiaľ neobvinil z úkladov o jeho život opozíciu.
Podľa vládneho denníka mal telegram oznamujúci prípravu atentátu za milión nemeckých mariek prísť zo slovenského veľvyslanectva v Nemecku "presne o 18. hodine a 15. minúte". (Za povšimnutie stojí skutočnosť, že všetky podobné spravodajské hry, ktoré nesú rukopis pána Jaroslava S., sú rozohrávané cez nemecky hovoriace krajiny - Nemecko, resp. Bavorsko, Rakúsko a Švajčiarsko.) Vládna propaganda však zatiaľ nešpecifikuje okruh ľudí, ktorí by mali stáť za svojráznou objednávkou na odstránenie premiéra. Iba minister vnútra Gustáv Krajči sa nechal sebe vlastným spôsobom počuť, že údajná príprava atentátu môže súvisieť s blížiacou sa voľbou hlavy štátu. Z toho je zrejmé, že propagandistická mašinéria sa v tomto smere ešte nerozbehla na plné obrátky.
Inak je to však v oblasti policajného rozpracovania tohto prípadu. Šéf sekcie zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra Tibor Královič oznámil, že bol zvolaný štáb vybraných pracovníkov jeho úradu a do veci je zasvätená aj SIS. Polícia teda pátra po potenciálnych páchateľoch, ako aj po údajných objednávateľoch atentátu. V tejto chvíli sa môže na scéne opäť objaviť utajený svedok, ktorý polícii oznámi, že pozná hniezdo sprisahancov. Vyštvorčekovaná hlava môže obviniť členov opozície, ale aj úplne neznáme osoby. Ak by mala mať táto spravodajská hra ozajstný propagandistický efekt, musel by byť na Vladimíra Mečiara skutočne spáchaný (aspoň fingovane skutočný) atentát, alebo by mala polícia "vypátrať" páchateľov. Iba tak môže propaganda HZDS dosiahnuť výsledok, aký si želá. V opačnom prípade sa politickí pozorovatelia pri hodnotení tejto aféry budú s úškrnom odvolávať na príručky psychiatrie a opozícia v parlamente opäť podá návrh na vyšetrenie niektorého ústavného činiteľa...