Oznámenie premiéra Mečiara, že vláda bude rozhodovať o správe vecí verejných iba raz za dva týždne, vyvolalo množstvo negatívnych ohlasov najmä zo strany slovenskej opozície. Nevedno však prečo. Možno predsa konštatovať, že pre krajinu je omnoho lepšie, ak Mečiarov kabinet nerokuje, ako keď rokuje. Pri známych spôsoboch vládnutia je žiadne uznesenie vlády omnoho lepšie ako ktorékoľvek iné.
Napríklad podľa predsedu KDH Čarnogurského návrh, aby sa vláda schádzala len každé dva týždne, znamená "úpadok ústavných inštitúcií". Podpredseda DU Kňažko hovorí o tom, že vládu už "zrejme nebaví ani len predstierať, že pracuje". A líder SDK Dzurinda vyhlásil, že "zmiernenie pravidelného rytmu vládnych zasadnutí je zlým signálom pre občanov". Zhrnuté a podčiarknuté, podľa opozície Slovensku škodí už samotná existencia Mečiarovej vlády.
S tým možno vzhľadom na doterajšie výsledky Mečiarovho kabinetu súhlasiť. Je však prinajmenej čudné, ak opozícia jedným dychom vlastne vyzýva vládu, aby rokovala každý týždeň. A aby schvaľovala a realizovala ďalšie kroky, ktoré nemôžu viesť k ničomu inému, ako k ďalšiemu zhoršeniu beztak neveľmi pekného obrazu Slovenska. Vyjadrenia opozičných politikov v tejto súvislosti v podstate znamenajú, že potrebujú Mečiarovu vládu na to, aby jej mohli oponovať a ukazovať, o čo sú - teoreticky - lepší a podkutejší ako súčasná vláda. Akoby im nestačilo, čo Mečiarova vláda vyparatila za tri a pol roka od nástupu k moci.