Môžeme chvíľu rozjímať, či Kočner a jemu podobní majú, alebo nemajú vplyv na skutočnosť, že na Slovensku vôbec nemáme zákon o správe zaisteného majetku.
Práve neexistencii takejto normy vďačí MK za slobodu odpredávať (aj) nehnuteľnosti po celej Bratislave priamo z väzby.

Zrejmé asi je, že ak lobisti dokážu v NR SR „zatlačiť“ na prijatie nejakej normy, inú normu vedia aj „odtlačiť“ v zmysle, že ak by aj bola navrhnutá, nič z nej nebude.
(Ne)nakladanie s vozovými parkmi, vilami, obchodnými podielmi atď. väzobne stíhaných sa priam núka do čeľade tzv. „odklonenej“ legislatívy. Ale keby aj nie, je to opäť len známka šlendriánu a nekvality tvorcov legislatívy.
Stĺpček, ak smie, zostane pri tej logickejšej, teda prvej verzii. Pričom v hlave mu ešte rezonuje reč Bálinta Magyara, znalca – pozrite si včerajšie vydanie – mafianizácie štátov.
Slovensko podľa neho ešte nie je mafiánskym štátom, jedným z príznakov však je, že „krstní otcovia“ resp. „širšia rodina“ ovládajú parlament, ktorý stráca svoju demokratickú podstatu.