Autorka je psychiatrička, matka transrodového dieťaťa
„A predsa sa točí,“ povedal vraj Galileo Galilei, keď ho inkvizícia v 17. storočí odsúdila na doživotné domáce väzenie za heliocentrické názory, ktoré nevyhovovali vtedajšej cirkevnej dogme.
Niekto by povedal, že Galileo pochodil dobre, lebo ho za jeho opovážlivé postoje neupálili. Odvtedy sa politická a spoločenská moc cirkvi výrazne zredukovala a už, našťastie, nezahŕňa takéto absurdné a nesmierne kruté formy trestov.
Vplyv cirkvi na verejnú mienku a názory veriacich však neustáva. Je to nesmierna moc, ktorej dosah a výsledný efekt môže negatívne zasiahnuť tých, ktorí sú aj bez komentára cirkvi zraniteľnejšími a ohrozenejšími členmi spoločnosti.
Neprevinili sa ničím, len sa narodili s inou rodovou identifikáciou alebo sexuálnou orientáciou.
Oficiálne šírená netolerancia
Katolícka cirkev nie je povestná záujmom o výsledky objektívnych a solídnych vedeckých výskumov. Hľadanie pravdy cez vedecké poznatky sa prieči ktorejkoľvek dogmatickej ideológii.
Nedávny dokument Vatikánu (vytvorený Kongregáciou pre katolícke vzdelávanie) nazvaný Mužom a ženou ich stvoril, vyhlasuje, že len muž a žena sa sexuálne navzájom dopĺňajú a zmena noriem v oblasti rodovej identifikácie prispieva k destabilizácii rodiny.