Ako vyzerá ten moment, keď sa z predsedu vlády jednej z najmocnejších krajín sveta stáva politik na odchode, s ktorým nemá zmysel vážne rokovať do momentu, kým si znovu nevypýta legitimitu od voličov?

V niektorých krajinách ide o ostro sledované hlasovanie o dôvere s búrlivou diskusiou, v Británii stačilo, že konzervatívny poslanec Philip Lee počas prejavu premiéra v parlamente vstal a presadol si na opačnú stranu miestnosti.
Z Borisa Johnsona urobil takzvanú chromú kačku, alebo ako to v angličtine volajú, lame duck. Politika, ktorý už skončil svoj mandát a čaká sa len na to, kedy ho v úrade niekto nahradí.
Tým prechodom cez stred miestnosti totiž Johnsonova konzervatívna vláda stratila svoju krehkú väčšinu.
Domáce témy? Aké?
Johnson argumentoval, že brexit je len jednou z tém jeho kabinetu a vláda sa musí sústrediť na to, ako pomôcť komunitám. Že aj keď sa pri brexite jeho poslanci celkom nezhodnú, je plno tém, v ktorých zhodu budú vedieť nájsť.
A že kráľovnú požiadal o prerušenie rokovania parlamentu, aby mohol pripraviť vládne návrhy v domácej politike, nie preto, aby zabránil poslancom v rokovaniach o tom, ako zabrániť odchodu z Európskej únie bez dohody.
To už neplatí.