Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Udalosť týždňa
Čínsky vírus.
Hoci stále vykazuje relatívne veľmi nízku smrtnosť – nemusí byť vyššia ako obyčajnej chrípky, keďže sa počíta len zo zistených prípadov –, koronavírus je v nábehu vypliesť sa na ozajstný bič na globalizáciu.
Bod zvratu sľubuje antisérum, ktoré farmaceutický priemysel iste vyvinie. Kým však nebude, a kvalifikované očakávania hovoria o konci roka 2020, trend rušenia letov, izolácie a výpadkov z dôvodu karanténnych opatrení môže vrhnúť svetový HDP späť aj o (oveľa) viac než Lehman Brothers, pričom sa už trhajú siete rôznych dodávateľsko-odberateľsko-bohvieakých komplexov, tvoriacich základné pradivo globálnej prosperity roky a desaťročia.
Zmráka sa vraj až do tej miery, že poznámka pod čiarou je, že nie Biden ani Sanders, ale koronavírus vykope Trumpa z druhého mandátu.
Najhlbší pád trhov od Lehmanov už nuluje Trumpov najväčší bonus – ekonomický rast za jeho vlády –, ktorý tradične vždy favorizuje úradujúceho prezidenta na takmer istého víťaza. Možnosť vstupu fanatického marxistu do Bieleho domu – po superutorku – nastoľuje legitímnu otázku, či je pre svet lepší Trump, alebo koronavírus.
Udalosť II
Superutorok.
Zmŕtvychvstanie Bidena, papierová forma Sandersa, koniec Bloomberga. Ukázalo sa, že najmocnejší úrad zemegule sa nedá kúpiť len za peniaze, dvanástemu najbohatšiemu mužovi planéty nestačilo ani pol miliardy (!!) vrhnutých do kampane. Zhoda analytikov, že vo všetkom inom než finančné zabezpečenie Bloomberg sklamal (zlyhal), je pomerne značná.