SME
Piatok, 9. jún, 2023 | Meniny má Stanislava

Slováci nad koronavírus a koronavírus nad Trumpa (týždeň podľa Schutza)

Matovič by mal poslať špehov do Milána a Udine.

Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Udalosť týždňa

Čínsky vírus.

Hoci stále vykazuje relatívne veľmi nízku smrtnosť – nemusí byť vyššia ako obyčajnej chrípky, keďže sa počíta len zo zistených prípadov –, koronavírus je v nábehu vypliesť sa na ozajstný bič na globalizáciu.

Bod zvratu sľubuje antisérum, ktoré farmaceutický priemysel iste vyvinie. Kým však nebude, a kvalifikované očakávania hovoria o konci roka 2020, trend rušenia letov, izolácie a výpadkov z dôvodu karanténnych opatrení môže vrhnúť svetový HDP späť aj o (oveľa) viac než Lehman Brothers, pričom sa už trhajú siete rôznych dodávateľsko-odberateľsko-bohvieakých komplexov, tvoriacich základné pradivo globálnej prosperity roky a desaťročia.

Zmráka sa vraj až do tej miery, že poznámka pod čiarou je, že nie Biden ani Sanders, ale koronavírus vykope Trumpa z druhého mandátu.

Najhlbší pád trhov od Lehmanov už nuluje Trumpov najväčší bonus – ekonomický rast za jeho vlády –, ktorý tradične vždy favorizuje úradujúceho prezidenta na takmer istého víťaza. Možnosť vstupu fanatického marxistu do Bieleho domu – po superutorku – nastoľuje legitímnu otázku, či je pre svet lepší Trump, alebo koronavírus.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Udalosť II

Superutorok.

Zmŕtvychvstanie Bidena, papierová forma Sandersa, koniec Bloomberga. Ukázalo sa, že najmocnejší úrad zemegule sa nedá kúpiť len za peniaze, dvanástemu najbohatšiemu mužovi planéty nestačilo ani pol miliardy (!!) vrhnutých do kampane. Zhoda analytikov, že vo všetkom inom než finančné zabezpečenie Bloomberg sklamal (zlyhal), je pomerne značná.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Snaha ovplyvňovať verejný život náboženskými predpismi je v sekulárnych spoločnostiach prítomná.

Veriaci vedci chápu pod revitalizáciou náboženstiev obnovenie dôrazu na spravodlivosť, dobročinnosť a pohostinnosť aj voči cudzincom v núdzi.


3 h

Rusko opäť demonštrovalo svoj prístup k dielam.


6 h
Zuzana Kepplová.

Takto to dnes vyzerá, pán minister.


6 h
Ilustračný obrázok

Keby sme radšej premýšľali, aké služby ľuďom ponúknuť.


7 h
SkryťZatvoriť reklamu