Udalosť týždňa
Obrazoborci.
Nezvládnutá policajná brutalita po pandemickom Waterloo stále trhá Ameriku a zdá sa, že protirasistické hnutie nemá namierené k utíšeniu, ale k vyhrocovaniu konfliktu.
Nech vrah Chauvin dostane svojich štyridsať rokov (zaslúži si o 15 rokov viac ako Kočner?) a komplici trebárs po pätnásť, nech sa prebuduje polícia, nech sa obslúži spravodlivosť i ďalšie opodstatnené požiadavky. Avšak, avšak.
“Plošná fóbia z autonómie pekne ilustruje nacionalistický náter generácie štyridsiatnikov preberajúcej moc.
„
Návrhy na rušenie polície, obrazoborecké orgie či revolučné výzvy, že "ničenie majetku nie je násilie" (držiteľka Pulitzerovej ceny!) je extrémistické parožie hnutia, ktoré treba osekať, lebo na konci dňa povedú k ešte zostrenejšiemu rasizmu, diskrimináciám, nerovnostiam a nespravodlivostiam.
Zástupy zbúraných a pomaľovaných sôch nevymažú minulosť, ktorú hodnotiť ľudskoprávnymi kritériami súčasnosti je intelektuálne šialenstvo. Joe Biden, ktorého anonymno-impotentnej kampani prišiel George Floyd ako manna z neba, nech navrhne trebárs policajnú reformu. Hocičo, má tristo možností.
Evergreen evergreenov, zbraňová novela sa priam pýta, keď je jasné, že jedno zo žriediel občasnej policajnej beštiality sú strachy, že zadržaný sa premení na strelca.
Udalosť SR
Govnet.
Aj bez bližších podrobností ďalší zo symptómov zrúteného štátu konfrontuje Slovákov s veľkou silou. Bez detailov sú neznámou aj dôsledky, ale autor tipuje, že takpovediac kolaterálne škody (morálno-ekonomicky) môžu prerásť aj Gorilu s Threemou. Škandál Govnet sa zdá ako celkom porovnateľný škandál.