SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Bič na boľševika, Michel v karanténe a prebudená SIS

Komentár tajnej služby o vplyve Číny si zaslúži zarámovať.

Rozlúčka so sudkyňou amerického Najvyššieho súdu Ruth Bader Ginsburgovou. (Zdroj: SITA/AP)

Udalosť týždňa

RBG a voľby podľa Trumpa.

Smrť Ruth Ginsburgovej (RBG), ikonickej tváre liberálneho krídla najvyššieho súdu USA, otvára novú frontovú líniu prezidentskej kampane.

Do triády s koronou a rasovou otázkou (BLM) vstupuje ako toptéma vymenovanie nástupcu RBG. S kľúčovou zápletkou, že Trump ignoruje delostreľbu demokratov o zrkadlovej situácii pred štyrmi rokmi, keď republikáni blokovali Obamu s argumentom, že má exspirovaný mandát a politickú legitimitu vymenovať nového doživotného sudcu má až novozvolený prezident.

Obojstranné presvedčenie, že sotvačo je fundamentálnejšie pre USA, život, spoločnosť a všetko, než pomer progresivistických a konzervatívnych sudcov na najvyššom súde – s RBG to bolo 4:5 –, je zárukou ďalšej polarizácie kampane nehľadiac na skutočnosť, že kandidátky ženy, medzi ktorými si Trump vyberá, sú odborne vysoko uznávané osobnosti krížom spektrom. Žiadne konzervatívne krajnosti, čo mu pripíšme k dobru.

To, čo sa určite nedá, je najnovšie – a opakované – spochybnenie odovzdávania moci. Výrok "úprimne povedané, odovzdanie nebude. Bude pokračovanie (...)", je od hlavy vedúcej demokracie sveta horší než škandalózny nezávisle od fantázií o korešpondenčnom hlasovaní, ktoré mu strašia v konšpiračnej veži.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Udalosť SR

Aféry Matoviča a Kollára.

Arca ani Haščák nemajú kalibre napríklad falošných titulov či mafiánskej minulosti. Keby bola nálada zľahčovať, dalo by sa aj povedať, že na schôdzke Kollár - Haščák najškandalóznejšie bolo, že – v "červenej" Bratislave! – nemali rúško.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Volvo prinesie pozitíva, pre ktoré sa ho oplatí vítať.


1. júl

Rezník viac nebude riaditeľom RTVS.


1. júl
Igor Matovič a György Gyimesi po schválení tzv. prorodinného balíčka.

Inflácia je super, hlavne pre rodiny.


Alojz Hlina 1. júl

Rusi museli utiecť z Hadieho ostrova.


1. júl
SkryťZatvoriť reklamu