Autor je umelec a publicista
K hlasom, ktoré varujú pred negatívnymi dosahmi lockdownov v boji s pandémiou, sa pridal aj predstaviteľ WHO David Nabarro. Nabarro tvrdí, že dlhodobo prijateľnou stratégiou je stredná cesta medzi udržiavaním stabilného počtu nakazených a zachovaním fungovania ekonomiky.
Expert WHO zároveň zdôraznil, že táto cesta vyžaduje vysoko organizované spoločnosti a disciplinované obyvateľstvo, ktoré dokáže ťahať za jeden povraz. To je dôvod, prečo uvedenú stratégiu nie je možné uskutočniť vo všetkých krajinách sveta.
Otázka, či sa Slovensko môže zaradiť medzi vysoko organizované spoločnosti, kde obyvatelia ťahajú za jeden povraz, sa môže po udalostiach posledných dní javiť ako básnická.
Konflikt najvyšších predstaviteľov štátu odzrkadľuje zvyšujúcu sa polarizáciu v celej spoločnosti a prispieva k prehlbovaniu nedôvery k odborným riešeniam krízy. V spore medzi Matovičom a Sulíkom nie je možné vybrať si lepšiu stranu, Sulík neprináša žiadnu skutočnú expertízu, zatiaľ čo Matovič ani v kritickom okamihu nedokáže zo seba urobiť štátnika, ktorý by dokázal zjednotiť krajinu.
“Na konci dňa hlas rozumu predstavuje prezidentka.
„
Sulíkovo volanie „chcem vidieť dáta“ môže vyzerať rozumne, ale v situácii, keď je jasné, že dáta, ktoré by chcel Sulík vidieť, na Slovensku nemáme, pôsobí akurát paralyzujúco a rozkladne.