Už dlhšie bolo jasné, že krajina, ktorá sa snaží o očistu polície, prokuratúry a justície, nemôže len tak zabudnúť na Gorilu alebo ju odsunúť do zásuvky s nápisom „skutok sa nestal“.
Lenže Gorila sa v tejto krajine stala a prehĺbila v ľuďoch obavy a podozrenie, že o politike sa nerozhoduje vo voľbách ani v parlamente.

Po otváraní zaprášených spisov, rozviazaní rúk vyšetrovateľom a vlne zatýkania na miestach, kde sa doteraz polícia neodvážila, zásah NAKA v Digital Parku nešokuje spôsobom, ako by šokovala pred rokom.
Za krátky čas mnohí prišli o svoju nedotknuteľnosť napriek svojim minulým väzbám a obrovským finančným zdrojom.
Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu a Očistec by obišiel človeka, ktorého meno sa viackrát objavilo aj pri odhaleniach o fungovaní mafiána Mariana Kočnera.
Jaroslav Haščák sa dlhé roky snaží prepísať Gorilu, aby znela ako nedôveryhodný príbeh doby, keď sa politika a biznis často riešili aj v konšpiračných bytoch. Zaobstaral si na to armádu právnikov, vyrobil pár žalôb a nakúpil si médiá. Nepomohlo mu to.
Vo fungujúcom právnom štáte len dôkladné vyšetrovanie bez politických vplyvov, bez obchodníkov so špinou, bez sivých zón a ľudí na správnych miestach môže dopovedať príbeh Gorily, tak aby ďalšie desaťročie nemátala ako symbol korupcie na najvyšších miestach.