SME

7500 úmrtí. Takto Matovič vládol od júna

(Zdroj: SME - JOZEF JAKUBČO)

Udalosti, ktoré definovali pandémiu koronavírusu.

V športovej hale v Trnave to v noci z 29. februára na 1. marca 2020 vyzeralo ako na veľkej šou.

"Nečakajú nás ružové zajtrajšky, chliev je plný a my počítame s každým, kto chce priložiť ruku k dielu," vyhlásil Matovič krátko po tom, ako bolo jasné, že OĽaNO drvivo vyhrá voľby a on bude zostavovať vládu. „Ďakujem, že ste ukázali, že ten 'šašo z Trnavy' je dobrá voľba,“ dodala jeho manželka Paulína.

V tom čase už bol vírus pravdepodobne na Slovensku, hoci na prvý potvrdený prípad sme ešte len čakali. Nesmelo sa vykonávali prvé testy tak, že sa vzorky zasielali do laboratórií v Nemecku.

Vlna nákazy sa celé týždne valila Európou, v Rakúsku zachytili prvý prípad už 25. februára, v Taliansku takmer o mesiac skôr, ale do objavenia prvého prípadu sa pandémia Slovenska akoby netýkala.

Aj pred vstupom do trnavskej športovej haly, kam prišli na volebnú noc OĽaNO stovky ľudí, iba merali pri vstupe teplotu.

Súvisiaci článok Žijeme to, čoho sme sa najviac báli Čítajte 

Strach

Dedinka Kostolište pri Malackách, odkiaľ hlásili prvý potvrdený prípad 6. marca, je vzdušnou čiarou vzdialená od Bratislavy približne rovnako, ako je od slovenského hlavného mesta Viedeň.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Slovensko až v tom momente ovládol strach. A aj to bol jeden z dôvodov, prečo Slovensko patrilo vlani na jar k tým šťastnejším krajinám.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Jakub Filo je zástupcom šéfredaktorky denníka SME pre spravodajstvo. Do SME nastúpil v júni 2015, najskôr ako vedúci oddelenia vedy a techniky, od septembra 2015 bol hlavným editorom spravodajstva. Predtým pracoval v redakcii internetového portálu Aktuálne.sk, kde nastúpil v roku 2007, od roku 2011 ako editor a zástupca šéfredaktora. V roku 2004 nastúpil do Tlačovej agentúry SR. Je absolventom Fakulty sociálnych štúdií a Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne, na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave získal doktorát v odbore masmediálne štúdia. Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn

Čítajte ďalej

Prognóza (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


22 h

ROR na bojisku (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


7. dec

Cena slovenského dôchodcu (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky)


6. dec

Na sv. Mikuláša testujte sa, očkujte sa! (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


5. dec

Sídlo komisára pre deti (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


3. dec

Cestovateľ odišiel (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


2. dec
SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu