Zadržanie šéfa tajnej služby pre podozrenie z korupcie nie je len taká bežná policajná búrka. Naznačuje tragické zlyhanie úsudku v čase, keď sa rozdávali mocenské pozície.

Tí, čo upozorňovali na riziko, že tajné služby dostane do rúk strana, ktoréj šéf má v životopise nevymazateľné kontakty s mafiou, asi neboli iracionálne hysterickí.
Je pravda, že Ivan Lexa latku nastavil mizerne nízko, ale to pracoval pre režim, o ktorom hovoríme, že je dávno za nami.
Sme rodina sa zadržaním šéfa SIS dostáva do citlivej pozície a bude zaujímavé sledovať, ako sa zmenia jej vyjednávacie priority aj v kontexte súčasnej koaličnej krízy.
Ako sa k vyšetrovania Pčolinského postaví Špeciálna prokuratúra, ktorú vedie jeho kamarát a dlhoročný politický súputník Daniel Lipšic?
Samozrejme, v rovine politickej sme svedkami nevídaného škandálu, ktorý môže mať medzinárodné následky, ale v trestno-právnej rovine sa musia podozrenia najskôr dokázať.
Zároveň sa nám odhaľujú ďalšie slabiny vládneho zoskupenia. Ak chce Igor Matovič ostať ráznym bojovníkom proti korupcii, tak zadržanie šéfa SIS menej než po roku jeho pôsobenia vo funkcii nemôže v záujme prežitia jeho koalície brať na ľahkú váhu.