SME
Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Cirkus Sputnik a vakcinační podvodníci (týždeň podľa Schutza)

Zodpovednosť za najnižšiu zaočkovanosť seniorov v EÚ by nemala byť len politická.

Týždeň Petra Schutza (Zdroj: SME.sk / Hejty)

Udalosť týždňa

Ukrajina.

Či testovanie administratívy Bidena, či prekrývanie biedy/vnútornej politiky Ruska doma, či strategické ovládnutie čiernomorského teritória, či definitívne odradenie Kyjeva od integračných úmyslov, či – a teraz sa nesmejte – ochrana ruskojazyčného obyvateľstva (a možné sú aj ďalšie variácie).

Čokoľvek zo šírošírej ponuky analytikov sa nám pozdáva ako najpravdepodobnejšie, stotisícové cvičenie „červenej armády“ pred dverami Ukrajiny je – v každom z týchto prípadov – rukavica vrhnutá do tváre Západu, demonštrácia sebavedomia a arogancie.

Aj s komuniké, že prítomnosť i budúcnosť globálnej politiky je (veľmi) studená vojna. Z nej už nevytrhne svet ani summit Biden - Putin, ktorý americký prezident navrhol vzápätí, čo sám zhodil pozvánku z Kremľa na akúsi televíznu (telekonferenčnú) šou len ich dvoch.

Udalosť SR

Sputnik, Matovič, Sputnik, Matovič, Sputnik...

Neštandardnosti a úchylnosti, splodené z milostného vzťahu Matoviča a ruskej vakcíny, prerazili všetky medze i dná normálnej politiky.

Honba za neregistrovaným sérom (keď registrované odmietol!), moskovsko-peštianske turné, vyšachovaná diplomacia, Gyimesi – „turistický sprievodca“, degradácia ŠÚKL a SAV a tak ďalej by vydali na nestráviteľnú brečku aj v každej socialistickej džamahíriji. Ešte aj keby vlastnil copyright na celú šou kompetenčne príslušný člen vlády.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Takpovediac principiálna obhajoba sputnikovskej avantúry – zachránil by slovenské životy – sa triešti na troch miliónoch pfizerov, ktoré Matovič prešustroval v tom istom momente, čo odštartoval prenasledovanie ruskej vakcíny.

Marginalizovať jeho politický vplyv nemá alternatívu, ešte aj keď platí, že rovnaký cirkus aj so zahraničnopolitickými presahmi by spustil aj z parlamentu ako principál najsilnejšej vládnej strany.

Chybný krok

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karikatúra denníka SME (Vico).


57m
Nataša Holinová

Nahrávky z poľovníckej chaty budú mať výpovednú hodnotu už naveky.


6 h
Profesor Lev Bukovský na fotografii z roku 2005.

Slobodne myslieť a konať. To je odkaz Leva Bukovského.


Miroslav Pollák 6 h
Násilie v domácnosti

Dve ženy sedeli za stolom a hovorili o násilí, alebo hrozivé omyly poslankyne Hatrákovej.


Ida Želinská a 2 ďalší 9 h
Skryť Zatvoriť reklamu