Autor je člen výkonného výboru Európskej únie seniorov a Rady vlády pre práva seniorov
V čase pandémie ešte viac než inokedy dokážeme oceniť prínos informačných a komunikačných technológií. Môžeme takto zostať vo vzájomnom kontakte, pracovať a tvoriť.
Otvárajú sa priam neobmedzené virtuálne možnosti: v legendárnej milánskej La Scale si vychutnať Mozartovu Cosi fan tutte alebo Salome Richarda Straussa, balet má na programe klenot romantizmu Giselle. Všetky významnejšie múzeá a galérie ponúkajú virtuálne prehliadky s nevšedným pohľadom do zákulisia.
Tieto vymoženosti však nepatria všetkým a mimo tohto komfortu nie je iba pár nešťastníkov, ale dokázateľne státisíce inak plnoprávnych občanov tohto štátu. Seniorov, najmä najstarších ročníkov, príslušníkov znevýhodnených skupín a sociálne vylúčených komunít.
Ako dlhoročný občiansky a najmä seniorský aktivista na to upozorňujem spolu s ďalšími roky, no nič moc sa nedeje.