Na haváriu nie je nikdy príjemný pohľad, ale ako vie každý šofér, ťažko od nej odtrhnúť oči. Podobnú perspektívu nám teraz ponúka dláždenie cesty k mimoriadnemu snemu, na ktorom zaľudia spečatia osud tohto dedičstva Andreja Kisku.
Paradoxne, z pohľadu existencie prezidentskej strany sa to najpodstatnejšie udialo už pred samotným snemom. Tou udalosťou bol spôsob, akým vzbúrenci predsedníčku Veroniku Remišovú fakticky obvinili z neschopnosti, alibizmu a uprednostňovania osobných záujmov.
Vinu na tom nesú obe strany sporu – to jest predsedníčka Remišová aj pučisti. Remišová sa previnila neschopnosťou, alibizmom a uprednostňovaním osobných záujmov. Pučisti zasa tým, že jej to nahlas hovoria. Situácia má teraz v princípe len dve možné koncovky – obe škodlivé pre stranu.