SME
Sobota, 10. jún, 2023 | Meniny má Margaréta

Príhody a skúsenosti Kataríny Hatrákovej

Hatráková vo štvrtok opäť kandiduje na detskú ombudsmanku.

Katarína Hatráková bola blízko k zvoleniu za komisárku pre deti. V druhom kole voľby jej na zvolenie chýbal jediný hlas. (Zdroj: SITA)

Katarína Hatráková sa vynorila zo sivej anonymnej zóny štátnej správy práve vtedy, keď mala kauza Čistý deň presne pol roka.

Bez ohľadu na to, čo presne ju motivovalo, to bol vynikajúci krok v čase, keď mnohí ľudia – aj na základe nekvalitných mediálnych výstupov – pochybovali, čo si vlastne o Čistom dni majú myslieť. Podobne ako mnohé iné škandály, ktoré súvisia so sexuálnym zneužívaním maloletých a navyše v zariadeniach, kam ich rozsudkami posiela štát, mala kauza stabilný štáb svojich popieračov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No v momente, keď verejne vystúpila psychologička z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, kde vtedy Katarína Hatráková pracovala, to jednoznačne pomohlo.

Čistý Mordor

V rozhovore pre denník Postoj opísala, ako vyzerala kontrola Čistého dňa, na ktorej sa služobne zúčastnila, a uviedla, že v zariadení panoval strach. Boli to slová človeka, ktorý rozumie, čo všetko je v danom zariadení aj v celom systéme sociálnoprávnej ochrany katastrofálne.

Ústredie sa zatvárilo, že o takom Mordore nechyruje, a Hatrákovej kolegyňa Zuzana Hradileková následne podporila jej tvrdenia v rozhovore pre Denník N. Na rozdiel od Hatrákovej decentných vyjadrení pre Postoj tu prvý raz jasne zaznelo, ako ju nútili zmeniť správu z Čistého dňa.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Snaha ovplyvňovať verejný život náboženskými predpismi je v sekulárnych spoločnostiach prítomná.

Veriaci vedci chápu pod revitalizáciou náboženstiev obnovenie dôrazu na spravodlivosť, dobročinnosť a pohostinnosť aj voči cudzincom v núdzi.


9. jún

Rusko opäť demonštrovalo svoj prístup k dielam.


9. jún
Zuzana Kepplová.

Takto to dnes vyzerá, pán minister.


9. jún
Ilustračný obrázok

Keby sme radšej premýšľali, aké služby ľuďom ponúknuť.


9. jún
SkryťZatvoriť reklamu