SME
Štvrtok, 23. marec, 2023 | Meniny má Adrián

Pamätáte si, že sme už mali masovo umierať? (píše Samo Marec)

Ale panika to bola pekná.

Dôležitý je ten začarovaný kruh neustáleho hnevu, v ktorom treba stále byť v strehu, stále treba bojovať, stále treba byť informovaný o nových hrozbách. (Zdroj: SME Jozef Jakubčo)

Autor je prekladateľ a publicista

Viktor Orbán vyhlásil, že ho členstvo Maďarska v Európskej únii neteší, ale nemá na výber.

Hneď skraja si povedzme, že to musí byť hrozný život: veď si len skúste predstaviť, že proti vlastnej vôli ste členmi prominentného spolku najbohatších krajín na svete.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nechcete, ale ste; tak to, žiaľ, vyšlo. Nechcete, ale musíte – tie okovy, ten bič, ten žalár národov. A riešenia nieto, odísť sa nedá. Nikto nepomôže. Čo môže byť horšie?

Nuž, horšie môže byť takpovediac úplne všetko. Skutočne totiž existujú aj omnoho ťažšie životné osudy ako členstvo v elitnom klube, kde vás navyše nemajú veľmi radi, lebo sa tam chodíte len najesť, zakaždým všetko zašpiníte, všetkým vynadáte a ešte aj doma máte bordel.

Moderné Slovenské národné povstanie

Po internete koluje formulár. Chodia reťazové e-maily, pípajú notifikácie, matky ho posielajú synom a manželky manželom.

Statní chlapi v maskáčoch, ktorí celý život túžia len po tom, aby si to s niekým poriadne vyjasnili, a svoju existenciu majú postavenú na láske k vlasti, húfne deklarujú, že ak by ich tá vlasť náhodou potrebovala, tak jej nepomôžu. Ešte sú na to aj hrdí a ten paradox im vôbec nedochádza.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Veď v poriadku, ale s takýmito ľuďmi by sa aj Slovenské národné povstanie skončilo hneď ráno pred potravinami.

Jeden by totiž povedal, že ide o falošný poplach, druhý by vyhlásil, že Nemci sú vlastne tí dobrí a ešte sú aj starí Slovania, tretí by mal naštudované, že Briti kolonizovali Indiu, takže je to remíza, a štvrtý by pri pohľade na vlastnú horiacu dedinu tvrdil, že sa to v skutočnosti nedeje a žiadna vojna neexistuje. A potom by to namiesto pochodu do hôr bežali napísať na internet.

A teraz vám zaočkujú deti!

Vec sa má tak, že od podania prvých vakcín uplynuli viac ako dva roky, takže sme už nejaký čas mali masovo umierať. A stále nič.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


11 h
Nataša Holinová

Vieme to vďaka sedemnásť rokov starému prípadu Daniela Tupého.


11 h
Zuzana Kepplová.

Ako si vybrať medzi skupinami gangstrov.


11 h
Jozef Ryník

Finančné domy sa viezli na „speede“ lacných peňazí.


15 h
SkryťZatvoriť reklamu