Autor je teológ a spisovateľ
S vedením mesta sme sa dohodli, že námestie vo Varíne zmení meno. Netrvalo nám to dlho, máme to, takpovediac, v sebe. Voľakedy mala u nás NSDAP sedemnásť percent, viac ako v niektorých okrajových dedinách ríše.
Námestie Jozefa Tisa prišiel otvoriť Kaliňák s Bombicom, Blaha predniesol ruskú zdravicu na počesť nášho naozaj veľkého, obrovského kňaza a okrem prestrihnutia pásky sme Bombicovi prestrihli elektronický náramok.
Na Slovensku ho už po voľbách nebude potrebovať a novozriadené ministerstvo propagandy mu vytvorilo miesto, z ktorého bude dohliadať na slobodu názoru. Lebo čo by to bolo za víťazstvo, keby sme si teraz nemohli povedať všetko, čo chceme.
Návrat pred Kopernikov prevrat
O dva dni sme ohlásili školskú reformu. Povinná školská dochádzka, liberálny vynález, ktorého jediným cieľom bolo indoktrinovať naše deti arabskými vedami – geometriou a matematikou – a vzdialiť ich od našej peknej divokej slovenčiny k akýmsi neurotickým pravidlám bradatých štúrovcov, sa skončila. Pod vedením konzultantov z hnutia Modrého koníka sa zmenila na nepovinnú, teda nehodnotenú a neznámkovanú aktivitu.
Chceli sme školy zavrieť úplne, no rodičia nás poprosili, aby sme ich nechali ako batožinový priestor, kde môžu odložiť svoje deti. Zvýšili sme však počet ponúkaných hodín alternatívneho vyučovania, zaviedli sme nové odbory a predmety.
Deti si môžu vyberať, či sa budú učiť podľa evolučnej teórie, ktorú naša Vedecká rada označila za vzburu proti Stvoreniu už na prvom Všeslovanskom zjazde zázrakov a slovanskej jadrovej nerozlučnosti, alebo si budú môcť prelistovať ilustrované katechizmy, ktoré vysvetľujú svet tak, ako skutočne vznikol, a verili sme mu pred Kopernikovým prevratom.
Pervitínové spojenectvo Jozefa s Adolfom
Nové ministerstvo zdravotníctva zrušilo sterilizácie náradia, infúzie, antibiotiká aj vakcíny a navrhlo novú holistickú metódu praslovanského pránického vyšetrenia, založeného na harmonizácii rodinného alkoholizmu s náboženskými spevmi a pestovaním imela – základu našej medicíny.
Vedecká rada po voľbách vyhlásila, že staré slovanské náboženstvá sú do istej miery prípustné, pretože ich v našej etnogenéze považujeme za Jána Krstiteľa nášho ľudáckeho kresťanstva a vieme, že samotný mohutný Jozef Tiso sa sám zaoberal bylinárstvom. Dvakrát poslal vodcovi do Berlína ako vianočný dar prírodný pervitín, ktorý spečatil slovansko-germánsku otočku k pôvodným medicínam, pôvodnému svetu a poznaniu z čias, keď ho neskazili židia bez domova a bez boha.