Idea autora, že čím početnejšie bude v NR SR zastúpené OĽaNO, tým dlhšie bude trvanie vlády Ľudovíta Ódora, čiže zároveň aj slobodného, demokratického a bezpečného Slovenska, nezískala žiadne sympatie ani podporu, čo berie ako osobnú tragédiu. Dôležitosť pre dejiny veľkého OĽaNO v NR SR sa dá priblížiť aj z inej, nečakanej strany.
Konkrétne z Nigeru. Vojenský prevrat, ktorý sa tam udial pred týždňom, dostal nepomerne hustejšie pokrytie globálnymi médiami než predtým rovnaké puče v Burkine Faso, Stredoafrickej republike, Guinei atď.
Celosvetová rezonancia znamená geopolitický budíček („dobré ráno“), ktorý naplno rozdrnčala Putinova vojna na Ukrajine. Mnohým sa až teraz vyjavilo, že Rusko a Čína organizujú puče a nepokoje v Afrike od desiatych rokov 21. storočia.
To, že Čína si podmaňuje Afriku investíciami – ktoré nepodmieňuje na rozdiel od EÚ ľudskými právami –, je banalita už dlhšie. Omnoho skrytejšie a podceňovanejšie bolo doteraz vplyvové pôsobenie Ruska, o ktoré sa na rozdiel od Číny starajú súkromné armády, trebárs aj organizáciou zvrhnutia demokratických režimov, ktoré Afričania prevzali od svojich európskych kolonizátorov.