Autor je umelec a publicista
Médiá na Slovensku sa ocitli pod paľbou zo všetkých strán politického spektra. Podľa analýzy Investigatívneho centra Jána Kuciaka pred voľbami na novinárov útočil najviac Robert Fico a strana Smer. Druhé miesto v počte negatívnych príspevkov o novinároch obsadila Republika a hneď za ňou OĽaNO.
Ostré vyjadrenia však zazneli aj z úst predsedu SaS Richarda Sulíka („Denník N je úbohý plátok Progresívneho Slovenska“), v rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou sa zase kriticky vyjadril kandidát KDH František Mikloško. Médiám vyčítal, že v predvolebnej kampani z kultúrno-etických otázok vytvárali hlavnú tému, čím vraj nahrávali Ficovi.
Progresívne Slovensko sa správa k médiám zväčša zdržanlivo, no ešte počas svojho predsedníctva Irena Bihariová na adresu Denníka N napísala: „Politicky angažovaná žurnalistika už nechráni, ale, naopak, ničí to, čo mala chrániť.“
Pochopiteľne, politici zvyčajne bývajú na prácu médií citliví takmer výlučne vtedy, keď sa križuje s ich politickým záujmom. Napriek tomu demokratické spoločnosti kritiku médií potrebujú.