Snaha Tomáša Tarabu a Andreja Danka presvedčiť verejnosť, že ich volebné fiasko je výsledkom túžby ich voličov, aby neodišli do Bruselu, zostali na Slovensku a robili pre štát, je ešte väčší trapas ako samotných 1,9 percenta.
To by sa taký Ľuboš Blaha, najúspešnejší zo Smeru, mohol aj uraziť, že si jeho salónny marxizmus voliči Smeru doma neželajú. Hlasov totiž dostal on sám viac, než ako mali všetci kandidáti SNS dohromady krúžkov. Šesťkrát viac. Líder kandidátky Progresívneho Slovenska Ľudovít Ódor až desaťkrát viac.

Samozrejme, ani tento debakel nezabráni Andrejovi Dankovi kričať si o post predsedu parlamentu a nominantom SNS rozvracať všetky rezorty, ktoré im boli zverené po voľbách.
Žiadať od predstaviteľov SNS, ktorá dostala menej hlasov, ako má obyvateľov napríklad Bardejov, Humenné či Levice (každé zvlášť), trochu pokory je nereálne očakávanie. Už teraz sa pasovali za hrdého člena koalície, ktorá zastavila progresívny liberalizmus. Jedine, že už nie sú na smiech len progresívnym liberálom, ale aj svojim koaličným partnerom.
Výsledky Eurovolieb 2024

- Oficiálne výsledky eurovolieb 2024
- Kompletný zoznam zvolených europoslancov
- Pozrite si volebné mapy
- Ktorí kandidáti dostali najviac preferenčných hlasov?
- Eurovoľby 2024 minúta po minúte
- Osem záverov z eurovolieb: Proeurópski voliči vzdorujú
- Komentár: PS vyhralo voľby napriek Ficovmu prejav
- Eurovoľby zmenia aj slovenský parlament