Autor je spisovateľ a teológ
Ráno 29. augusta 2015 nechal neonacista Marian Kotleba vyvesiť na župnom úrade čiernu vlajku . Kotleba aj ako mnohí jeho vtedajší spolustraníci –neskôr členovia nástupníckej neonacistickej strany Republika – považovali Slovenské národné povstanie za puč.
Eduard Chmelár vyliezol na priečelie úradnej budovy a vlajku zvesil.
O niekoľko rokov po incidente sa súčasný minister Tomáš Taraba nechával s kotlebovcami fotiť, kandidoval za nich a do dnešného dňa je nositeľom politickej hanby neonacizmu, ktorý v slovenskej politike legitimizoval Kotleba, čo začal ako pouličný bitkár a skončil v krojovanej košeli z internetu ako liečiteľ vodkou a bromhexinom.
Ako sa Fico spriatelil s Kotlebom
Politická akceptácia neonacizmu ako stále prítomného myšlienkového a násilníckeho prúdu slovenskej politiky by sa však Kotlebovi nepodarila bez pomoci Roberta Fica, ktorý ešte pred župnými voľbami v Banskobystrickom kraji vyhlasoval, že Kotlebu porazí aj vrece zemiakov.
O niekoľko rokov neskôr mal jeho „politický komisár NKVD“ Ľuboš Blaha spoločné fotografie s Kotlebom a Fico si podával ruku s Milanom Uhríkom, aby ho neskôr pripravil o voličov.
Boli to členovia strany Smer, ktorí od čias, keď sa Monika Beňová zúčastňovala na antifašistických blokádach Bratislavy, legitimizovali a vpustili do slovenskej politiky neonacistických politikov.