Autor je komentátor českého spravodajského webu Seznam Zprávy
Myslím si, že slovenské publikum vždy poteší informácia, že Česi ocenili život a dielo nejakého Slováka. Takže mám pre vás dobrú správu: Krameriovu cenu za tú najnezávislejšiu žurnalistiku získal tento rok pán Pavel Kapusta.
Áno, je to skutočne tak. Hoci sa nepovažujem za najkompetentnejšieho znalca slovenskej žurnalistiky, tohto „profíka“ si z mečiarovskej Slovenskej televízie v druhej polovici deväťdesiatych rokov pamätám aj ja.
Kto by azda nevedel, o koho ide, tomu to v oslavnej reči pred prevzatím ceny pripomenul Roman Michelko, poslanec za Slovenskú národnú stranu, ktorý dostal Krameriovu cenu pred rokom.
„Mečiarovská garnitúra nielenže zavŕšila štátnosť, ale napriek hlasom kritikov ju stabilizovala a dokázala, že Slovensko ako také má perspektívu... Pavel Kapusta ako žurnalista stál na pozíciách novej republiky. Smelo poukazoval na demagógiu opozície, na to, že neprijala vznik republiky, na jej neustále lži, pokrytectvo a celú sériu zlyhaní,“ opísal Michelko zásluhy tohtoročného laureáta.