Autorka je dídžejka a hudobná producentka
Prvú sociálnu sieť sme vytvorili spolu so susedom v petržalskom paneláku. Bývala som na siedmom poschodí, on na piatom. Dátový prenos predstavovala jedna disketa, na ktorej bol súbor, kde sme si písali správy. Disketu som spúšťala na špagáte v igelitovom vrecku o dve poschodia nižšie.
Túžba komunikovať, vymieňať si informácie, názory, pocity či len jednoducho klebetiť bola motorom rozvoja internetu, ale najmä sociálnych sietí od legendárneho myspace po facebook či extwitter. Aj slovenský internet má svoje fenomény od idečiek na kyberii po žumpu, ktorou sa stal pokec.
Sociálne siete postupne prebrali úlohu fór, webstránok, vytvorili jednotný priestor pre komunity, ľudí, rodiny. Facebooku sa podarilo deanonymizovať internet, zoficiálniť ho, ľudia si zrazu potrpeli na vykanie a diakritiku.
V začiatkoch ponúkli sociálne siete fantastický demokratizačný nástroj. Najmä twitter sa stal platformou okamžitej informovanosti, pomáhal spoločnosti vzdorovať štátnej tyranii ako napríklad pri arabskej jari. Internet bol nástrojom ľudu, slobodný, zdieľajúci obsah podľa skutočného záujmu komunít a neovplyvnený komerčnými a politickými záujmami korporátneho a politického sveta.