Pre fanúšikov vedecko-fantastickej literatúry máme skvelé správy: je to čoraz fantastickejšie. Pre všetkých ostatných máme zlé správy: tiež je to čoraz fantastickejšie.
Len si to predstavte – dane stúpajú, ceny stúpajú, ľudia si kladú otázku, z čoho budú žiť, a premiér ako starostlivý otec prichádza s riešením. Budeme bojovať proti prevratu!
Iste, v niektorých špecializovaných zdravotníckych zariadeniach by mu možno aj prikývli, ale Slovensko zatiaľ takým špecializovaným zariadením oficiálne nie je.
Ešte stále je to demokratická krajina, v ktorej majú občania ústavou zaručené právo vyjadriť svoj nesúhlas. A povedať, napríklad, že ak to neviete robiť, tak to nechajte tak, pretože my naozaj nie sme povinní to znášať.
Slovensko ako prípadová štúdia
Slovensko je len za posledné dni plné prípadových štúdií.
Prípadová štúdia číslo jeden: štátny tajomník ministerstva životného prostredia havaroval. Na služobnom aute. Za ktorým mal pripnutý vozík. S drevom. Na diaľnici. A to je čo – Vesničko má středisková?
Prípadová štúdia číslo dva: máme tu internetového agresora, na ktorého sú vydané tri medzinárodné zatykače a je taký veľmi nebezpečný, že poňho pre istotu pošlú vládny špeciál. Zároveň k nemu do relácie chodia koaliční predstavitelia a obhajuje ho právnická kancelária ministra obrany.
No a keď tohto veľmi nebezpečného agresora dopravia vládnym špeciálom na Slovensko, zhodou okolností má službu práve taký sudca, ktorý skonštatuje, že až taký nebezpečný predsa len nie je a stačí ho stíhať na slobode.

Prípadová štúdia číslo tri: Slovensko čelí bombovým hrozbám a kybernetickým útokom. Pri niektorých vieme, odkiaľ pochádzajú. Z Ruska. Dochádza k vyhrážkam a útokom na školách. Čo urobí minister vnútra?
V situácii, keď Slovensko čelí bombovým hrozbám a kybernetickým útokom a dochádza k vyhrážkam a útokom na školách, ide minister vnútra na južnú hranicu a bojuje tam proti neexistujúcim migrantom.