SME

Tranzície Roberta Fica

Najskôr prešiel z komunistu na sociálneho demokrata a teraz na národného konzervatívca.

Matia LenickáMatia Lenická (Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)

Autorka je dídžejka a hudobná producentka

Šach-mat! Tešia sa prívrženci Smeru. Progresívci už nebudú môcť označovať Roberta Fica za proruského agenta, pretože sa vybral do Ameriky bratať sa s novým prezidentom Muskom a jeho oranžovou maňuškou.

To je v kocke mentálny svet slovenských podporovateľov súčasného premiéra.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Síce sa máme stále horšie, vláda zvyšuje dane, parlament nie je schopný fungovať a vládna väčšina prežíva len o prasací chlp, priority sú jasné! Novelizovať ústavu a uzákoniť v nej dve pohlavia.

SkryťVypnúť reklamu

Dymová clona, ako sa patrí. Vyrobiť problém, ktorý neexistuje, vystrašiť ním dosť ľudí a dokázať, že sú schopní aspoň niečoho (nie sú).

Kým u transrodových ľudí sa tranzíciou vyrieši iba ich osobné šťastie a tranzíciou prejdú raz a navždy, Robert Fico prešiel hneď niekoľkými tranzíciami. Z komunistu na sociálneho demokrata, zo sociálneho demokrata na národného socialistu a najnovšie sa bude zrejme spolu s Trumpom a Orbánom identifikovať ako národný konzervatívec. Všetko, samozrejme, tiež pre osobné šťastie, ale najmä moc.

Ak ste to ešte nezachytili, národný konzervativizmus je prezlečený fašizmus. Táto vlna najnovšie zaplavila Nemecko, najmä jeho východnú časť. Keby NDR ešte existovala, dnes by Hitlerovi robila veľkú radosť.

A práve Nemecko je príkladom, prečo je vzostup hajlujúceho Elona Muska s hajlujúcim Stevom Bannonom v Amerike a ich nadbiehanie vojnovému zločincovi a agresorovi z Kremľa a vytváranie protidemokratickej koalície problém. Čím viac sa normalizuje fašizmus, tým menej sa musia jeho prívrženci hanbiť a skrývať, naberajú na sile a ich revanš bude veľmi škaredý.

SkryťVypnúť reklamu

Vladimir Putin dal jasne najavo, že potemkinovská demokracia v Rusku sa skončila. Muskovci sú v procese likvidácie systému váh a protiváh. Na ľudských právach skúšajú, čo všetko im prejde, ignorujú súdy, strašia a vyhrážajú sa každému, kto by sa im vzoprel.

Bez nezávislých a funkčných súdov nebude americkému cárovi už nič brániť, aby dokončil nástup nového feudalizmu s oranžovým vládcom a jeho vernými miliardárskymi šľachticmi. Už sa mu prišli pokloniť aj pobozkať prsteň.

Nový svetový poriadok nebude otázkou geografie ani štátneho príslušenstva a ani národnosti. MAGA ľudia v USA majú oveľa bližšie k putinovskému jadru a AfD v Nemecku ako k liberálom z Kalifornie alebo z Kanady.

Začalo sa to populizmom a skončí sa to tyraniou. Záujmom novej šľachty totiž rozhodne nie je blahobyt ich poddaných. Tak ako vždy ide iba o moc a slobodu neplatiť dane, slobodu ubližovať a slobodu likvidovať nepriateľov. Hlavne nech vyhrajú biele figúrky.

Robert Fico

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Komentáre

Komerčné články

  1. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  2. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  4. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  5. Plátené tašky a opakované použitie
  6. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor
  7. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  8. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  1. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  3. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Podpora projektov, ktoré učia ľudí postaviť sa za seba
  6. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 8 169
  2. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 933
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 424
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 143
  5. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 723
  6. Plátené tašky a opakované použitie 2 635
  7. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna 2 358
  8. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 2 130
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Samuel Ivančák: Iron Maiden oslavujú 50 rokov. Bratislavským koncertom dokázali, že ich odkaz tu s nami bude aj o ďalšie polstoročie
  3. Vladimír Bojničan: Miklošov omyl: Nie progresivizmus, ale konzervatívny klerikalizmus priviedol svet do postfaktického chaosu
  4. Timotej Opálek: Peter Doherty - Felt Better Alive
  5. Patrik Benčík: Denník advokáta: 22 rokov v advokácii & 1 z 5800 advokátov
  6. Irena Šimuneková: Vyšehrad
  7. Branko Štefanatný: Dôverujte, ale preverujte
  8. Matúš Grznár: Prosperujúci domov kdekoľvek na Slovensku – píše sa rok 2053
  1. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 33 829
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 23 240
  3. Rado Surovka: Judáš vstal z mŕtvych a podal ruku Ficovi 13 634
  4. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 11 588
  5. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 10 740
  6. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 629
  7. Věra Tepličková: Šok v Levoči 5 788
  8. Michaela Witters: Dievčatko v škôlke neprehovorilo sedem mesiacov ani slovo. Nakoniec jej pomohlo toto... 5 196
  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  3. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  4. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  5. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  6. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  7. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
  8. Marcel Rebro: Fico a jeho banda si kupujú za naše peniaze haciendy, Slováci posielajú drony obrancom Ukrajiny
SkryťZatvoriť reklamu