Autor je spisovateľ a teológ
Starnúci politici, ktorí sa dostali k moci počas zápasu pripomínajúceho studenú občiansku vojnu, hovoria radi o mieri. Od Trumpovho mieru do 24 hodín po nástupe do úradu už uplynuli tri mesiace a skôr než na spravodlivý mier sa jeho plán začína meniť na špeciálnu mierovú operáciu, trvaním podobnú Putinovmu plánu dobyť za tri dni Kyjev, potom aspoň Mariupol za rok a teraz bársakú dedinu hocikde za štyri roky vojny.
Elon už nerastné suroviny nebude potrebovať
Záhadné rokovania v Saudskej Arábii, ktoré mali predohru vo verejnom ponižovaní Volodymyra Zelenského J. D. Vanceom a ešte nejakým pánom, ktorí od istého času jednoducho bývajú v Oválnej pracovni ako v Airbnb, sa neskončili nijako. A keďže skončiť sa nejako musia a nestačí len hovoriť, že všetko je great a fantastic, zdá sa, že takzvané mierové rokovania už stroskotali.
Aprílový Elon Musk už nie je to, čo býval Elon Musk v januári. Sám sa pýta, prečo ho nenávidí celý svet a dokonca viac ako depešáka s čiernymi linkami Vancea, ktorý zdrhal z vermontskej lyžovačky v čase, keď z ukrajinských zákopov nikto neutekal.
Zdá sa, že už ani dohoda o kolonizovaní baní so vzácnymi kovmi už nie je taká akútna, keďže burzový maklér Trump doviedol celosvetovú ekonomiku svojimi vyhláseniami o clách do situácie, kde Elon nevyvezie nikam ani jedno auto, a teda nebude potrebovať žiadne ukrajinské nerastné suroviny do batérií a pre svoje rakety. Jeho pán prezident sa jednoducho práve na niečo nahneval a niekomu zakázal dovážať všetko. Len možno nemyslel na to, že krajiny, rovnako ako ľudia, reagujú.
Ruská vojna proti Ukrajine sa na chvíľu stala vedľajšou témou. Čína, Európa, veľké ekonomiky striehnu na Trumpovu sociálnu sieť, lebo žijeme v časoch, kde sa polmiliardové a miliardové ekonomické telesá dozvedajú o svojich obchodných podmienkach na súkromnej sociálnej sieti určenej presne pre tých, ktorí považujú svetový obchod ovládaný Spojenými štátmi za oslabovanie.