Vladimír Adamkovič, majiteľ, konateľ a kameraman momentálne najznámejšej lokálnej televíznej stanice TV Levoča, povedal, že „Machala si od neho vyžiadal kontakty a dal embargo na zverejnenie záberov, kým sa k tomu ministerstvo nevyjadrí“.
Jedna jediná veta a toľko vecí na vysvetľovanie.
Začnime tým najjednoduchším: Machala je (s prepáčením) štátny úradník, nie je však policajt a dokonca ani revízor v MHD. Nemá žiadne právo žiadať si od kohokoľvek kontakty. Okrem toho, ak to nemá byť súčasťou symbolu jeho moci, na internete to trvá sekundy.
„Kým sa k tomu ministerstvo oficiálne nevyjadrí.“ Takže takto: Ak sa teda ministerstvo rozhodne previezť napríklad bustu, dá to vedieť médiám, povie dôvody a zorganizuje to transparentne. Prečo? Lebo tak sa to robí.